Co zrobić z rozdwojonymi paznokciami

Co zrobić z rozdwojonymi paznokciami

Jeśli chcesz wiedzieć jak leczyć rozdwajające się paznokcie, to dobrze trafiłaś. Być może będziesz musiała zastosować biotyne, zastosować produkt nawilżający do paznokci lub unikać kleju do paznokci. Jednak najskuteczniejszą metodą jest utrzymywanie paznokci w stanie nawilżenia. Oto cztery kluczowe kroki, które możesz podjąć, aby uzyskać zdrowe paznokcie.

Biotyna

Biotyna jest składnikiem odżywczym, który pomaga naszemu organizmowi wytwarzać keratynę, białko, które tworzy komórki naszych włosów i paznokci. Ta witamina ma wiele zastosowań, ale często jest używana do leczenia rozdwajających się paznokci i łuszczącej się skóry. Biotyna jest kluczowym składnikiem wzrostu zdrowych paznokci, ale różni ludzie doświadczają różnych wyników. Dzieje się tak dlatego, że osoby z łamliwymi paznokciami mogą inaczej reagować na biotynę. Inne czynniki mogą również wpływać na wyniki, w tym podstawowe warunki zdrowotne i obgryzanie paznokci.

Biotyna znajduje się głównie w mięsie, jajach, rybach i nasionach. Jeśli jednak stosujesz dietę wegetariańską, może być konieczne uzupełnienie diety o dodatkowe suplementy biotyny. Konieczne jest również uzupełnienie diety o witaminę B12, jeśli masz jej niedobór. Niedobór ten może powodować niezwykle ciemne, niebieskawe lub żółtawe paznokcie. B12 pomaga również organizmowi wchłaniać żelazo, więc przyjmowanie suplementu witaminy B12 pomoże Ci wchłonąć żelazo i utrzymać zdrowy przepływ krwi w łożyskach paznokci.

Biotyna na rozdwajające się paznokcie to suplement, który jest dostępny w formie tabletek. Zawiera kompleksową mieszankę składników odżywczych, w tym 18 aminokwasów i witaminę B17. Biotyna nie jest lekarstwem na rozdwajające się paznokcie lub łamliwe paznokcie, ale może pomóc wzmocnić kruche, łuszczące się i łamliwe paznokcie.

Aby uzyskać odpowiednią ilość biotyny, musisz stosować dobrze zbilansowaną dietę z dużą ilością owoców i warzyw. Upewnij się również, że spożywasz wystarczającą ilość kwasów tłuszczowych omega-3 i białka. Te składniki odżywcze pomogą Ci rozwinąć silne, lśniące paznokcie. I pamiętaj, ważne jest, aby zachować zdrowe i silne paznokcie przez cały czas.

Biotyna jest witaminą, która pomaga Twojemu organizmowi budować zdrowe komórki i paznokcie. Znajduje się w żywności, takiej jak żółtka jaj, awokado i wątroba wołowa. Możesz również kupić suplementy biotyny, ale bądź z nimi ostrożny. Suplementy mogą zakłócać badania laboratoryjne i mogą mieć skutki uboczne.

Innym suplementem, który możesz wypróbować na rozdwajające się paznokcie, jest płynna tabletka. Zawiera te same składniki co tabletki, ale jest łatwiejszy do połknięcia. Niektórzy testerzy uznali jednak, że smak jest nieprzyjemny. Jednak zgłosili zdrowe, silniejsze i dłuższe paznokcie w ciągu kilku miesięcy. Co ciekawe, 85% testerów stwierdziło, że stan ich paznokci uległ poprawie, a prawie połowa stwierdziła, że ich paznokcie urosły bez żadnych odprysków.

Picie wody

Picie wystarczającej ilości wody dziennie może poprawić zdrowie paznokci, co jest niezbędne do utrzymania silnych i zdrowych paznokci. Brak wilgoci jest często przyczyną kruchych, rozdwojonych lub połamanych paznokci. Ale nie wszystkie przypadki są łatwo rozwiązywane przez picie większej ilości wody. Inne czynniki, takie jak nadmierne mycie rąk lub praca w wilgotnym środowisku, również mogą prowadzić do niedostatecznego nawilżenia paznokci.

Oprócz picia wystarczającej ilości wody, powinieneś także spożywać więcej pokarmów o wysokiej zawartości wody. Bogate w wodę owoce i warzywa, takie jak arbuz czy ogórek, zawierają dziewięćdziesiąt dwa procent wody w objętości. Ponadto, duża ilość żelaza może pomóc wzmocnić paznokcie. Picie wody utrzymuje również wilgotność skórek i zapobiega wysychaniu i łamliwości paznokci.

Picie wody dostarcza również organizmowi niezbędnej witaminy zwanej biotyną. Biotyna jest rozpuszczalną w wodzie witaminą z grupy B, która pomaga w przekształcaniu żywności w energię. Biotyna jest naturalnie obecna w żywności, ale możesz ją również otrzymywać z suplementów diety. Biotyna zwiększa grubość paznokci, co pomaga zapobiegać ich rozdwajaniu się i łamaniu.

Stosowanie nawilżającego produktu do paznokci

Jeśli Twoje paznokcie są łamliwe, możesz rozważyć wypróbowanie nawilżającego produktu do paznokci. Produkty te zawierają składniki takie jak kwiat kaktusa, witaminę E i inne korzystne elementy, które wzmacniają i zmiękczają paznokcie. W rezultacie paznokcie stają się dłuższe i mocniejsze.

Unikanie kleju do paznokci

Istnieje kilka ważnych powodów, dla których należy unikać stosowania kleju do paznokci w celu naprawy rozdwojonych paznokci. Jedną z głównych wad jest to, że może on być bardzo drażniący dla łożyska paznokcia. Zamiast tego należy spróbować użyć lakieru do paznokci na uszkodzonym paznokciu. Lakier do paznokci może zakryć uszkodzone miejsce i zatuszować rozdwojony paznokieć.

Przed nałożeniem kleju do paznokci dobrze oczyść paznokieć, aby uniknąć ryzyka przytrzaśnięcia. Zatrzaskiwanie może rozciągnąć rozdwojony paznokieć poza łożysko paznokcia, powodując ból. Ważne jest również, aby dokładnie oczyścić paznokieć przed zastosowaniem jakiegokolwiek rodzaju kleju do paznokci lub leczenia. Brudny paznokieć wpłynie na siłę przylegania kleju, a także uwięzi pod nim brud.

Możesz również spróbować użyć torebek herbaty jako alternatywy DIY dla kleju do paznokci. Torebki po herbacie mogą być używane jako papierowy filtr do kawy lub jedwabna owijka. Wystarczy przyciąć je do rozmiaru małej łatki. To pomoże Ci pokryć złamany obszar paznokcia i utrzymać go w miejscu, dopóki się nie zagoi.

Jeśli chcesz uratować rozdwojony paznokieć, najlepszym rozwiązaniem może być użycie kleju do paznokci do tymczasowej naprawy. Pomoże Ci to utrzymać paznokieć na miejscu do czasu wizyty u technika paznokciowego w celu jego naprawy. Następnie możesz pokryć paznokieć bezbarwnym lakierem, aby uszczelnić go na miejscu.

Jeśli rozdwojony paznokieć jest bardzo poważny, powinieneś poszukać pomocy medycznej. Będzie on w stanie nie tylko naprawić rozdwojony paznokieć ale również wyleczyć problemy leżące u jego podstaw. W międzyczasie, środki stylu życia, takie jak noszenie rękawiczek i unikanie ostrych chemikaliów mogą również pomóc Ci uniknąć kleju do paznokci. Jednak te kroki nie naprawią rozdwojonego paznokcia na dłuższą metę i mogą pogorszyć jego stan.

Innym czynnikiem, który powoduje rozdwajanie się paznokci jest częste mycie rąk. Może to prowadzić do stresu na łożysku paznokcia i skutkować jego osłabieniem. Ponadto niektóre stany chorobowe, takie jak problemy z tarczycą, mogą powodować rozdwajanie się paznokci.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy jakość życia poprawia się po leczeniu chrapania?
Czytaj Dalej

Przeciwwskazania do leczenia chrapania

Przeciwwskazaniem do leczenia chrapania jest występowanie zaburzeń snu, takich jak obturacyjny bezdech senny. Obturacyjny bezdech senny charakteryzuje się…
Czy chrapanie obniża jakość snu?
Czytaj Dalej

Czy chrapanie obniża jakość snu?

Czy chrapanie obniża jakość Twojego snu? Odpowiedź może Cię zaskoczyć, ale ma to pewne implikacje medyczne. Chrapanie jest…