Czy poduszka może być przyczyną chrapania?

Czy poduszka może być przyczyną chrapania?

Chrapanie może być spowodowane przez wiele czynników, w tym rodzaj używanej poduszki. Istnieje wiele produktów, które twierdzą, że zmniejszają hałas powodowany przez chrapanie, a najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie takiej, która jest zaprojektowana tak, by poprawić postawę osoby śpiącej. Oprócz poduszek, warto rozważyć spanie na poduszce Tempur-Neck. Zmiana pozycji głowy i szyi może przyczynić się do zmniejszenia chrapania, podobnie jak spanie na boku.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z beautyevents.pl

Zmiana pozycji na bok może pomóc w zmniejszeniu chrapania

Istnieje kilka przyczyn chrapania, w tym ciężar ciała i napięcie mięśni, powiększone podniebienie miękkie i częste zatkanie nosa. Ponadto częste chrapanie jest związane z częstym spożywaniem alkoholu, nadwagą i odchyloną przegrodą nosową. Na szczęście, zmiana pozycji na bok może pomóc w zmniejszeniu, a nawet całkowitym wyeliminowaniu chrapania. Zmiana pozycji na boczną może również złagodzić chrapanie poprzez zwiększenie naturalnego ruchu dróg oddechowych.

Otyłość jest również częstą przyczyną chrapania i jeśli masz nadwagę, powinieneś rozważyć zrzucenie zbędnych kilogramów i zmianę pozycji podczas snu. Nadwaga jest jedną z przyczyn, podobnie jak spanie na plecach, które może częściowo blokować drogi oddechowe. W przypadku osób z nadwagą, spanie na boku może pomóc w ograniczeniu chrapania poprzez zwiększenie obwodu talii i zmniejszenie nadwagi.

Wybór poduszki zmniejszającej chrapanie

Poduszka może sprawić, że chrapanie stanie się faktem. Choć głowa, szyja i gardło nie są dokładnymi winowajcami, pozycja podczas snu może mieć wpływ na ilość wydawanego przez Ciebie dźwięku. Zmiana pozycji podczas snu może pomóc zmniejszyć lub zapobiec chrapaniu, ale powinny jej towarzyszyć również inne kroki. Wybór odpowiedniej poduszki może być jednym z najprostszych i najtańszych sposobów na ograniczenie chrapania.

Ważny jest także materiał, z którego wykonana jest poduszka. Dobrym wyborem jest pianka z pamięcią kształtu, ponieważ jest miękka i można ją formować. Może ona jednak zaburzać ułożenie kręgosłupa. Dobrą poduszką dla osób śpiących na brzuchu może być poduszka z pianki lateksowej. Pianka lateksowa jest przewiewna, ale może powodować wgłębienia w poduszce. Przed zakupem poduszki należy sprawdzić materiał, z którego jest wykonana. Należy również zwrócić uwagę, czy nie cierpisz na alergie, ponieważ niektóre materiały mogą powodować reakcje alergiczne.

Spanie na poduszce klinowej zmniejsza chrapanie

Według Ellen Wermter, dyplomowanej pielęgniarki rodzinnej i rzeczniczki Better Sleep Council, poduszka klinowa podnosi głowę, aby zmniejszyć nacisk na drogi oddechowe i zapobiega cofaniu się języka. Pomaga również zmniejszyć przekrwienie nosa. Poduszka jest wyjątkowa, ponieważ nie została zaprojektowana tak, aby pasowała do każdego typu ciała. Chociaż produkt ten nie jest przeznaczony dla wszystkich, ma wiele zalet.

Chrapanie zazwyczaj występuje, gdy mięśnie pleców i szyi rozluźniają się podczas snu, powodując cofanie się języka do gardła. Często chrapanie jest wywoływane przez dolegliwości fizyczne lub alergie, a także przez spanie na plecach. Chociaż nie ma konkretnej przyczyny chrapania, to otyłość, alkohol i palenie papierosów są powiązane z tym problemem. Ponadto spanie w niewłaściwej pozycji powoduje rozluźnienie mięśni gardła, co blokuje drogi oddechowe. Poduszki

Tempur-Neck

Tempur-Neck zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie i efektywności. Przeznaczone do stosowania w łóżku lub w biurze, są wygodne i ergonomiczne. Nieprawidłowe podparcie szyi może ograniczać ruchy dróg oddechowych i powodować chrapanie. Wiele osób, które chrapią, cierpi na schorzenia z tym związane. Chociaż nie trzeba mieć zdiagnozowanego bezdechu sennego, aby chrapać, warto sprawdzić materiały, z których wykonana jest poduszka, zanim się ją kupi.

Poduszka TEMPUR-Neck składa się z dwóch głównych elementów: pokrowca z dzianiny poliestrowej i rdzenia z pianki. Pokrowiec można prać w pralce i jest hipoalergiczny. Poduszka objęta jest pięcioletnią gwarancją producenta na wadliwe szwy i spłaszczenie wypełnienia. Poduszka TEMPUR-Neck jest dostępna w rozmiarach dla królowej i króla.

Poduszka lateksowa Saatva

Ostatnie badania wykazały, że poduszka lateksowa Saatva może zmniejszyć chrapanie i inne zaburzenia snu u mężczyzn i kobiet. Środek z rozdrobnionego lateksu wspomaga przepływ powietrza, a bawełniany pokrowiec i rdzeń z mikrofibry są oddychające. Ponadto poduszka nie zawiera litego bloku pianki ani innego materiału, który mógłby zatrzymywać ciepło, dzięki czemu jest znacznie chłodniejsza niż standardowa poduszka z pianki memory.

Poduszka lateksowa Saatva jest stosunkowo droga, kosztuje 145 dolarów za poduszkę queen i 165 dolarów za poduszkę king size. Jednakże, jest on dostarczany z bezpłatną wysyłką i zwrotu wysyłki. Ma oddychającą sateen pokrowca, odprowadzanie wilgoci i kontrast ściągacz, który daje jej luksusowy wygląd. Poszewkę można prać, dzięki czemu jest łatwa w czyszczeniu i utrzymaniu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy jakość życia poprawia się po leczeniu chrapania?
Czytaj Dalej

Przeciwwskazania do leczenia chrapania

Przeciwwskazaniem do leczenia chrapania jest występowanie zaburzeń snu, takich jak obturacyjny bezdech senny. Obturacyjny bezdech senny charakteryzuje się…
Przyczyny łamliwości paznokci
Czytaj Dalej

Przyczyny łamliwości paznokci

Łamliwe paznokcie mogą być spowodowane kilkoma różnymi przyczynami, od niedoboru witamin po niedoczynność tarczycy. W niektórych przypadkach łamliwość…
Jakie są przyczyny chrapania?
Czytaj Dalej

Jakie są przyczyny chrapania?

Przyczyn chrapania jest wiele i nie ma jednej odpowiedzi na pytanie „Jakie są przyczyny chrapania?”. Jeśli uważasz, że…