Jak stosuje się plastry na chrapanie?

Jak stosuje się plastry na chrapanie?

Na rynku dostępnych jest kilka różnych rodzajów plastrów na chrapanie. Są to plastry donosowe Breathe Right, plastry donosowe Original Clear, terapia pozycyjna Zzoma oraz poduszki Motion. Każdy z tych produktów ma inną metodę aplikacji i może być skuteczny dla różnych osób. Omówimy kilka głównych różnic między tymi produktami. Omówimy też oczywiście sposób stosowania tych pasków do nosa. Paski do nosa

Breathe Right Paski do nosa

Breathe Right to szybki i wygodny sposób na udrożnienie dróg nosowych i ułatwienie oddychania. Ich działanie polega na delikatnym otwarciu przewodów nosowych w celu złagodzenia niedrożności nosa i są bardziej skuteczne niż same spraye do nosa z lekami udrożniającymi. Paski te są dostępne w różnych mocach i zapachach, w tym lawendowym. Nie zawierają narkotyków i można je bezpiecznie stosować z innymi lekami, więc możesz spać spokojniej wiedząc, że nie narażasz swojego nosa na ryzyko chrapania.

Chrapanie ma wiele przyczyn, między innymi starzenie się organizmu. Z wiekiem mięśnie języka i gardła rozluźniają się, przez co ludzie są bardziej podatni na chrapanie. Kolejnym winowajcą jest alkohol, ponieważ jest on silnym środkiem rozluźniającym mięśnie. Kiedy człowiek zasypia, mięśnie te wywołują drgania, które powodują chrapanie. W rezultacie możesz chrapać, mimo że nie pijesz alkoholu.

Oryginalne przezroczyste paski do nosa

Oryginalne przezroczyste paski do nosa dla chrapiących zostały opracowane, aby pomóc osobom cierpiącym na chrapanie. Ich działanie polega na otwieraniu przewodów nosowych i zapobieganiu blokowaniu ich przez śluz. Paski te mają konstrukcję przypominającą sprężynę i pozostają na swoim miejscu podczas każdej czynności, w tym podczas snu. Ten produkt nie działa dobrze, jeśli masz wrażliwy nos. Jeśli jednak masz problemy z zatkanym nosem, możesz wypróbować go jako rozwiązanie tymczasowe.

Niedrożność nosa może być spowodowana wieloma czynnikami. Stosowanie pasków do nosa może być tymczasowym rozwiązaniem, które można wypróbować w przypadku zatkanego nosa i chrapania. Należy jednak zachować pewne środki ostrożności podczas ich stosowania. Przede wszystkim nie należy zakładać pasków zbyt ciasno. Pot i olej mogą spowodować ich odpadnięcie. Jeśli masz suchą skórę, staraj się umieszczać je tuż pod kostną częścią nosa i bocznymi płatkami po obu stronach nozdrzy.

Terapia pozycyjna Zzoma

Jeśli masz już dość chrapania, możesz wypróbować Terapię pozycyjną chrapania Zzoma. Urządzenie to zapobiega przewracaniu się na plecy i zmniejsza głośność chrapania podczas snu. Jest to urządzenie wydawane wyłącznie na receptę, więc do jego stosowania potrzebna jest recepta od lekarza. Jeśli próbowałeś już wszystkiego innego i nadal nie możesz przestać chrapać, powinieneś poszukać pomocy.

Nie ma wątpliwości, że terapia pozycyjna może pomóc w walce z chrapaniem i bezdechem sennym. Wiele osób zgłasza znaczną redukcję chrapania po zastosowaniu Terapii Pozycyjnej Zzoma dla Chrapiących. Jednak terapia ta nie jest przeznaczona dla wszystkich i na dłuższą metę może być niewygodna. Aby dowiedzieć się, czy jesteś dobrym kandydatem, lekarz może przeprowadzić badanie snu.

Motion Pillow

Jeśli kiedykolwiek doświadczyłeś chrapania podczas snu, prawdopodobnie doskonale zdajesz sobie sprawę z jego negatywnego wpływu na Twoje ciało i relacje z innymi. Aby rozwiązać ten problem, firma 10Minds opracowała poduszkę do chrapania, którą można nosić podczas snu. Poduszka wyposażona jest w czujnik oparty na sztucznej inteligencji, który wykrywa pozycję głowy i przepływ powietrza. Poduszka wyposażona jest również w mini poduszki powietrzne, które powoli nadmuchują się i opróżniają, aby udrożnić drogi oddechowe i poprawić oddychanie. System ten może być używany w połączeniu z towarzyszącą mu aplikacją do śledzenia danych dotyczących chrapania na przestrzeni czasu.

Poduszka Motion składa się z dwóch elementów: poduszki z pianki memory i pojemnika Solution Box, który umieszcza się na szafce nocnej. Solution Box wykrywa dźwięki chrapania, a następnie napełnia poduszkę powietrzną w poduszce. Poduszka ta delikatnie obraca głowę podczas chrapania, poprawiając w ten sposób postawę i umożliwiając oddychanie przez nos. Poduszka Motion została zaprojektowana tak, aby była wygodna i łatwa w użyciu, dzięki czemu możesz spać spokojnie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Chrapanie po operacji nosa - co robić
Czytaj Dalej

Chrapanie po operacji nosa – co robić

Jeśli niedawno miałeś operację plastyczną nosa, możesz się zastanawiać: Czy mogę przestać chrapać po operacji? Oto objawy i…