Lifting twarzy bez skalpela – poznaj skuteczne zabiegi na wiotkość skóry

Wiotka skóra to oznaka osłabienia włókien kolagenowych, które wraz z wiekiem stają się coraz bardziej podatne na rozciąganie. Zabiegi z kategorii lifting twarzy bez skalpela opierają się na pobudzaniu skóry do podjęcia procesów regeneracyjnych. Efektem jest skrócenie uszkodzonych włókien oraz produkcja nowego kolagenu. Sprawdź, jakie technologie to umożliwiają.

Nieinwazyjny lifting twarzy przy pomocy lasera

Zabieg laserem frakcyjnym nieablacyjnym to jeden z najlepszych sposobów na odmłodzenie skóry bez przerywania jej ciągłości. Zastosowana energia świetlna jest w stanie przeniknąć przez naskórek do skóry właściwej, gdzie inicjuje przebudowę, polegającą na wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. W efekcie skóra staje się bardziej napięta, a zmarszczki ulegają redukcji. Warto jednak wiedzieć, że efekty odbudowy kolagenu w skórze nie są widoczne od razu. Trzeba na nie poczekać kilka tygodni, a nawet miesięcy. Dla uzyskania długotrwałych rezultatów warto powtórzyć terapię kilkukrotnie.

Termiczny lifting twarzy podczerwienią

Kolejnym sposobem na odmłodzenie skóry bez skalpela, z którego skorzystasz np. w Klinice Beauty Skin Powiśle w Warszawie, jest zabieg z zastosowaniem podczerwieni, nazywany termoliftingiem. Technologia ta prowadzi do podgrzania głębokich warstw skóry, w których znajdują się włókna kolagenowe – pod wpływem ciepła ulegają one skróceniu, a skóra zostaje pobudzona do syntezy nowego kolagenu. Termolifting jest bezpieczny i bezbolesny, nie pozostawia na skórze widocznych śladów i nie wymaga rekonwalescencji. Lifting podczerwienią niweluje wiotkość skóry, wygładza drobne zmarszczki mimiczne.

Masaż liftingujący, czyli endermolift

Endermolift to zabieg podobny do endermologii, z tym że wykonywany jest tylko w obrębie twarzy. Stanowi połączenie rytmicznego masażu podciśnieniowego z masażem wibracyjnym. Aktywuje procesy odnowy białek w skórze i w nieinwazyjny sposób modeluje kształt twarzy. Endermolift pobudza też produkcję kwasu hialuronowego w skórze, dzięki czemu przyczynia się do jej nawilżenia. Zwiększa się jędrność i napięcie skóry, a zmarszczki zostają spłycone. Efekt odmładzania staje się wyraźnie widoczny już po kilku sesjach.

HIFU – lifting twarzy bez skalpela ultradźwiękami

Technologia HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) to fale ultradźwiękowe o wysokim natężeniu, które indukują w skórze mikrouszkodzenia, bez naruszania powierzchni naskórka. Podczas zabiegu dochodzi do podgrzania skóry do 65–70°C, co stanowi sygnał dla skóry, aby rozpocząć procesy naprawcze. Ultradźwiękowy lifting twarzy bez skalpela zapewnia skórze natychmiastowe napięcie, poprawia jej elastyczność i niweluje zmarszczki. Dzięki możliwości działania na różnych głębokościach jest nawet w stanie zredukować tkankę tłuszczową w obrębie twarzy, np. w okolicach podbródka.

Radiofrekwencja mikroigłowa, czyli lifting poprzez mikronakłuwanie

Radiofrekwencja mikroigłowa to lifting bez skalpela, ale za to z użyciem igieł. Bez obaw – igły są bardzo małe, a zabieg całkiem komfortowy. Procedura może nawet odbywać się bez znieczulenia. Zabieg polega na jednoczesnej iniekcji i działaniu radiofrekwencji. Mikrouszkodzenia o głębokości od 0,1 mm do 3,5 mm stymulują naturalne procesy w skórze i przyczyniają się do jej odmłodzenia. Specjaliści zalecają wykonanie serii 3–4 zabiegów w odstępach co 4–6 tygodni. Dla przedłużenia efektów warto zdecydować się na zabiegi podtrzymujące, wykonywane raz na 6 miesięcy.

Szukasz sprawdzonych klinik medycyny estetycznej? Odwiedź blog o medycynie estetycznej.

Artykuł promocyjnyPodobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak usunąć lakier z paznokci
Czytaj Dalej

Jak usunąć lakier z paznokci

Jeśli właśnie nałożyłaś warstwę lakieru do paznokci, możesz zastanawiać się, jak go usunąć. Jest na to kilka sposobów,…
Jak przyspieszyć wzrost paznokci
Czytaj Dalej

Jak przyspieszyć wzrost paznokci

Istnieje wiele różnych metod, które mogą pomóc w przyspieszeniu wzrostu paznokci. Jedna z metod polega na użyciu żelatyny,…
Czytaj Dalej

Czy jest e-recepta i jak ją zdobyć?

Postępująca cyfryzacja sprawia, że w wielu dziedzinach życie codzienne staje się coraz wygodniejsze. Jednym z udogodnień jest e-recepta,…