Odmładzanie twarzy laserem frakcyjnym

Odmładzanie twarzy laserem frakcyjnym pozwala na odbudowanie kolagenu w skórze. Poznaj nowoczesny laser hybrydowy Alma Hybrid.

Jednym z najważniejszych elementów odpowiedzialnych za utrzymanie jędrności i elastyczności skóry jest kolagen. Niestety wraz z wiekiem jego ilość w skórze spada. Na szczęście takie rozwiązania, jak laser frakcyjny pozwalają na odbudowanie zapasów kolagenu w skórze i przywrócenie twarzy młodego wyglądu. Co warto wiedzieć na temat odmładzania twarzy laserem? Poznaj nowoczesny laser hybrydowy Alma Hybrid.

Czym charakteryzuje się zabieg odmładzania twarzy laserem frakcyjnym?

Zabiegi z wykorzystaniem tego lasera polegają na tworzeniu kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry, czego następstwem jest gwałtowne nasilenie procesów regeneracyjnych. Laser frakcyjny inicjuje proces intensywnej produkcji kolagenu w skórze, który narasta stopniowo w ciągu kilku-kilkunastu tygodni. Najlepsze efekty odmładzania twarzy laserem obserwuje się po upływie około 3 miesięcy.

Laser frakcyjny w rękach sprawnego specjalisty jest w stanie zdziałać naprawdę wiele: 

  • wygładzić zmarszczki, 
  • usunąć przebarwienia, 
  • wyrównać koloryt skóry, 
  • spłycić blizny,
  • wspaniale odmłodzić i poprawić napięcie skóry,
  • zredukować rozstępy.

Działanie lasera frakcyjnego polega na podgrzaniu skóry, a następnie odparowaniu znajdującej się w niej wody – jest to tzw. ablacja. Naskórek ulega złuszczeniu. W głębszych warstwach powstają uszkodzenia, które pobudzają produkcję kolagenu. Nie jest uszkadzana cała powierzchnia skóry, a jedynie wybrana jej część. Odpowiednia budowa lasera sprawia, że w tkance powstają równomiernie rozmieszczone mikroskopijne ubytki. W ten sposób organizm nakłoniony zostaje do podjęcia samodzielnej odbudowy.

Indywidualnie dopasowane odmładzanie laserowe

Innowacją w dziedzinie laserowego odmładzania twarzy jest dostępny w warszawskiej Klinice Miracki laser Alma Hybrid. Jest to urządzenie hybrydowe, które stanowi połączenie trzech technologii: lasera frakcyjnego CO2, lasera o długości fali 1570 nm oraz technologii Impact (ultradźwiękowej). Takie połączenie pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych rezultatów niż podczas odmładzania twarzy samym laserem frakcyjnym.

Technologia lasera Alma Hybrid umożliwia spersonalizowanie zabiegu odmładzającego w zależności od rodzaju skóry i potrzeb. Urządzenie pozwala swobodnie dostosować różne parametry, takie jak głębokość penetracji, szerokość koagulacji i gęstość, co daje możliwość spersonalizowania zabiegu i usunięcia różnego rodzaju niedoskonałości (zmarszczek, przebarwień czy blizn potrądzikowych). Rewolucyjny tryb lasera hybrydowego umożliwia indywidualne dobranie optymalnego współczynnika CO2 oraz zmaksymalizowanie oddziaływania lasera.

Odmładzanie twarzy laserem Alma Hybrid wyróżnia się tym, że jest zabiegiem w pełni bezpiecznym nawet dla ciemnych typów skóry. Osoby śniadej karnacji mogą skorzystać z tej innowacyjnej technologii i cieszyć się spektakularnymi efektami.

Efekty laserowego odmładzania twarzy

Odmładzanie twarzy laserem frakcyjnym zapewnia poprawę kolorytu skóry, spłyca zmarszczki i wygładza takie zmiany skórne, jak blizny. Zdecydowanie poprawia teksturę skóry, dodaje młodzieńczego blasku cerze, rozświetla, ujędrnia i zapewnia spektakularny efekt anti-aging. Dzięki bardzo szerokiemu spektrum działania, pacjent nie musi wybierać pomiędzy zabiegiem poprawiającym strukturę skóry, rozświetlającym i dającym wyraźny efekt przeciwstarzeniowy. Najnowsza technologia Alma Hybrid pozwala na uzyskanie wszystkich tych rezultatów jednocześnie. Widoczne efekty pojawiają się już po 1-2 zabiegach. Dla uzyskania optymalnych rezultatów należy poddać się serii zabiegów – o ich liczbie i częstotliwości decyduje lekarz na podstawie wywiadu z pacjentem.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat odmładzania twarzy laserem, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy Twoja pozycja podczas snu jest przyczyną chrapania?
Czytaj Dalej

Czy alkohol wzmaga chrapanie w nocy?

Jeśli regularnie pijesz alkohol, możesz się zastanawiać, czy zwiększa on chrapanie w nocy. Alkohol jest depresantem, co oznacza,…
Czytaj Dalej

Czy jest e-recepta i jak ją zdobyć?

Postępująca cyfryzacja sprawia, że w wielu dziedzinach życie codzienne staje się coraz wygodniejsze. Jednym z udogodnień jest e-recepta,…