Ile kosztuje zabieg leczenia chrapania?

Ile kosztuje zabieg leczenia chrapania?

Istnieje kilka możliwości leczenia chrapania. Należą do nich CPAP, UPPP, leczenie laserowe i terapia NightLase(tm). Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Choć chrapanie jest dokuczliwym problemem, może być oznaką poważniejszych problemów zdrowotnych. Podczas gdy zdrowy styl życia i zmiana diety mogą pomóc w zmniejszeniu chrapania, leczenie chrapania może pomóc pacjentowi łatwiej oddychać i lepiej spać, co pozwala mu doświadczyć bardziej spokojnego snu.

CPAP

Najbardziej powszechną metodą leczenia chrapania, czyli obturacyjnego bezdechu sennego (OSA), jest CPAP. Urządzenie to, które stosuje stałe dodatnie ciśnienie powietrza w drogach oddechowych podczas snu pacjenta, jest skuteczną metodą usuwania przeszkód i eliminowania większości chrapania. Leczenie to jest sprawdzoną metodą poprawy jakości snu, zmniejszania senności w ciągu dnia i zwiększania czujności.

Koszt aparatu CPAP do leczenia chrapania jest różny, w zależności od rodzaju filtra, jaki wybierze pacjent. Filtry jednorazowe są najtańsze i nie wymagają częstej wymiany, natomiast filtry wielokrotnego użytku wymagają jedynie prostego przetarcia. Filtry wielokrotnego użytku kosztują od 9 do 20 dolarów. Dostępne są filtry bakteryjne, które zapewniają dodatkowy poziom ochrony. Filtry te eliminują drobne cząsteczki i pleśń, które mogą powodować podrażnienia wrażliwej skóry, i można je kupić za 20 dolarów za pięciopak.

Koszt aparatu CPAP jest zróżnicowany i wynosi od około 500 do 3000 dolarów. Wiele systemów ubezpieczeń zdrowotnych pokrywa koszt aparatu CPAP, jeśli jest on niezbędny z medycznego punktu widzenia. Przed pokryciem kosztów aparatu konieczne jest przeprowadzenie badania snu i uzyskanie zalecenia od lekarza. Istnieje kilka sposobów obniżenia kosztu aparatu CPAP, w tym zakup bezpośrednio od producenta. Jednak przed zakupem aparatu CPAP należy wziąć pod uwagę cenę filtrów, masek i przewodów.

UPPP

UPPP, czyli uvulopalatopharyngoplastyka, to zabieg chirurgiczny stosowany w przypadku chrapania i bezdechu sennego. Polega na usunięciu tkanki z gardła w celu udrożnienia dróg oddechowych i złagodzenia chrapania. Operacja ta wiąże się jednak z pewnym ryzykiem, w tym z możliwością powstania niepożądanych blizn. U niektórych osób po zabiegu dochodzi nawet do ponownego wystąpienia bezdechu sennego. Dlatego ważne jest, aby rozważyć ryzyko związane z zabiegiem i jego ewentualne korzyści.

Istnieje kilka czynników ryzyka związanych z zabiegiem UPPP, w tym zakażenie i zła reakcja na znieczulenie. Innym potencjalnym zagrożeniem jest zwężenie dróg oddechowych w jamie ustnej i gardle. U pacjenta może również dojść do przejściowej niewydolności nosogardła. Ponadto zabieg może prowadzić do zmian w sposobie łączenia się zębów. Oprócz ryzyka, koszty UPPP mogą sprawić, że zabieg ten będzie dla niektórych osób nieosiągalny.

Koszty zabiegu UPPP różnią się w zależności od miejsca zamieszkania i rodzaju chrapania. Niektórzy ludzie mogą być kandydatami do zabiegu, jeśli doświadczają dużej ilości chrapania i mają problemy z sercem. Jeśli nie jesteś kandydatem do zabiegu, przed jego wykonaniem skonsultuj się z lekarzem. Jeśli jednak nie kwalifikujesz się do tego zabiegu, istnieją inne procedury, które mogą pomóc w walce z chrapaniem.

Zabieg ten kosztuje około 2400 USD, w zależności od stopnia chrapania, na jakie cierpisz. Procedurę można powtarzać w miarę potrzeb, w miarę jak leczenie przynosi efekty. Ważne jest jednak, aby znaleźć lekarza, który posiada specjalistyczne przeszkolenie w zakresie metody „Snore-Op”. Większość osób cierpiących na chrapanie próbowała już różnych metod leczenia, jednak z niewielkim powodzeniem. Niektórzy pacjenci próbowali różnych rozwiązań w zakresie chrapania, takich jak szyny do nosa i spraye do gardła.

NightLase(tm)

Procedura, która jest dostosowana do indywidualnych potrzeb, jest zabiegiem ambulatoryjnym, wymagającym trzech 20-minutowych sesji. Pierwszy zabieg zwykle daje 50% poprawę. Dla uzyskania maksymalnych rezultatów może być konieczne przeprowadzenie dodatkowych zabiegów. Zabieg Nightlase nie jest objęty ubezpieczeniem. Aby dowiedzieć się, czy zabieg jest odpowiedni dla Ciebie, umów się z lekarzem na badanie snu i omów opcje leczenia. W niektórych przypadkach rozwiązaniem może być zabieg chirurgiczny.

Chociaż nocna dawka leków może pomóc Ci zasnąć, leczenie będzie bardziej kosztowne niż pojedyncza sesja CPAP. Dzieje się tak dlatego, że NightLase nie jest lekiem na OSA i nie udowodniono, że poprawia natlenienie krwi. Jest to jednak doskonała opcja dla pacjentów, którzy nie chcą lub nie mogą korzystać z aparatu CPAP. W przeciwieństwie do innych zabiegów, NightLase TM jest wolny od jakichkolwiek skojarzeń z marką.

Ile kosztuje zabieg NightLase(tmm)? Cena zależy od Twoich potrzeb i rodzaju zabiegu, którego potrzebujesz. Jeśli w przeszłości cierpiałeś na chrapanie, jest to dobra opcja, aby wyeliminować chrapanie i zrezygnować z aparatu CPAP. Zmniejszy to również chrapanie, co jest ogromną korzyścią dla większości osób.

Ze względu na wysoki wskaźnik powodzenia zabiegu NightLase(tm) jest to dobra opcja w przypadku bezdechu sennego i chrapania. Tysiące Amerykanów cierpi z powodu tych zaburzeń i może odnieść korzyści z zabiegu. Ostatnie badania wykazały, że NightLase może zredukować chrapanie nawet u 80% pacjentów. W przygotowaniu do zabiegu nie są potrzebne antybiotyki ani środki przeciwbólowe.

Zabieg laserowy

Laserowe leczenie chrapania wykorzystuje zaawansowany laser do obkurczania podniebienia miękkiego i języczka. Dzięki ujędrnieniu tych obszarów, struktury te są mniej podatne na zapadanie się podczas snu. Skutkuje to głębszym oddychaniem podczas snu. W niektórych przypadkach duży język może być przyczyną obturacyjnego bezdechu sennego. Leczenie laserowe może pomóc w powstrzymaniu chrapania i zapewnieniu sobie spokojnego snu.

Laserowe leczenie chrapania jest skuteczne w zmniejszaniu chrapania o 60 procent. Metoda ta nie leczy objawów, ale jest skuteczną techniką postępowania. Każdy człowiek ma inną budowę gardła i nosa. Podczas badań klinicznych laserowe leczenie chrapania było dobrze tolerowane przez pacjentów. Wizyta u lekarza może kosztować około 1500 dolarów. Natomiast cena laserowej operacji chrapania może sięgać nawet 4000 dolarów.

Pierwszym krokiem w tym procesie jest poszukiwanie badań z udziałem laserów. Poszukiwania w PubMed/Medline dotyczące laserów i chrapania mogą przynieść wiele danych. Istnieją dwa główne cele tej procedury. Po pierwsze, zmniejsza nasilenie chrapania o 30 procent. Drugim celem jest usunięcie przyczyny leżącej u podstaw bezdechu. Skuteczność lasera Er: YAG w leczeniu chrapania oraz w poprawie subiektywnych i obiektywnych wyników została potwierdzona klinicznie.

Ponadto niektórzy pacjenci decydują się na niechirurgiczną metodę leczenia NightLase. W tej metodzie lekarz przykłada światło laserowe do tkanek, aby je podgrzać, a tym samym obkurczyć drogi oddechowe i zmniejszyć nasilenie chrapania. Rezultaty utrzymują się często do jednego roku. Po osiągnięciu rezultatów pacjent może zdecydować się na poddanie się temu samemu zabiegowi w przypadku nawrotu objawów. Ten nieinwazyjny zabieg można wykonać w Centrum Chirurgii w Londynie.

Urządzenia doustne

Na rynku dostępnych jest kilka urządzeń doustnych służących do leczenia chrapania. Urządzenia te mogą być drogie, a ich cena waha się od 1200 do ponad pięciu tysięcy dolarów. Jeśli masz ubezpieczenie zdrowotne, być może uda Ci się pokryć koszty leczenia w ramach tego planu. W przeciwnym razie, przed podjęciem ostatecznej decyzji, powinieneś poszukać alternatywnych metod leczenia. Oto kilka różnych typów aparatów ortodontycznych, które mogą Cię zainteresować.

Jednym z najbardziej powszechnych rodzajów aparatów do leczenia chrapania jest ustnik. Urządzenia te mogą mieć różną wielkość, od uniwersalnych do robionych na zamówienie. Wiele ustników jest dostosowywanych do potrzeb konkretnej osoby, co poprawia drożność dróg oddechowych i zapobiega zapadaniu się szczęki. Inne doustne aparaty na chrapanie obejmują aparaty wysuwane na żuchwę, które obejmują dolne i górne zęby i ustawiają dolną szczękę w pozycji do przodu. Pozwala to na przesunięcie języka do przodu w jamie ustnej i złagodzenie chrapania.

Jedną z zalet aparatu do leczenia chrapania jest to, że jest on mało widoczny. Jest on również bardzo przystępny cenowo i stanowi realną alternatywę dla kosztownej operacji bezdechu sennego. Może on również poprawić ogólny stan zdrowia, w tym serca i umysłu. W ostatecznym rozrachunku może odmienić Twoje życie. A czy jest lepszy sposób na osiągnięcie tych wszystkich celów niż leczenie bezdechu sennego?

Koszt doustnego aparatu do leczenia chrapania zależy od rodzaju wybranego przez Ciebie aparatu. Koszty dostępnych bez recepty ustników mogą wynosić od 50 do 150 dolarów, w zależności od modelu. W Internecie dostępnych jest wiele marek i modeli, a większość z nich oferuje bezpłatną wysyłkę. Pamiętaj tylko, aby zwrócić urządzenie, jeśli nie jest ono dla Ciebie odpowiednie. Jeśli nie jesteś zadowolony z rezultatów stosowania aparatu ortodontycznego, rozważ uzyskanie recepty od lekarza.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy Twoja pozycja podczas snu jest przyczyną chrapania?
Czytaj Dalej

Czy alkohol wzmaga chrapanie w nocy?

Jeśli regularnie pijesz alkohol, możesz się zastanawiać, czy zwiększa on chrapanie w nocy. Alkohol jest depresantem, co oznacza,…
Czy bezdech senny ma wpływ na chrapanie?
Czytaj Dalej

Czy bezdech senny ma wpływ na chrapanie?

Kiedy nie śpimy, nasze mięśnie gardła utrzymują przepływ powietrza, ale podczas snu rozluźniają się, blokując drogi oddechowe. W…
Jakiego lakieru użyć na łamliwość paznokci
Czytaj Dalej

Jakiego lakieru użyć na łamliwość paznokci

Istnieje kilka środków zaradczych na łamliwość paznokci. Na przykład, suplement zawierający biotynę (witaminę, która jest ważna dla zdrowych…