Jak dobrze obcinać paznokcie

Jak dobrze obcinać paznokcie

Istnieją pewne techniki, których należy przestrzegać, jeśli chcemy prawidłowo obcinać paznokcie. Jedną z nich jest nałożenie odżywczego oleju na paznokieć przed jego obcięciem. Dobrym rozwiązaniem jest oliwa z oliwek, która może być całkiem niedroga. Należy również unikać zbyt szybkiego obcinania paznokci. Kiedy obcinasz paznokcie, spójrz na krawędzie i sprawdź czy nie przecinasz skóry lub czy nie masz za dużo paznokcia.

Nożyczki do manicure

Dobra para nożyczek do paznokci może zrobić wielką różnicę w tym, jak dobrze obcinasz swoje paznokcie. Obcinacze do paznokci, choć wygodne, nie mają takiej kontroli i finezji jak nożyczki do paznokci. Na przykład nożyczki ze stali nierdzewnej są lepsze do kształtowania paznokci ze względu na cienkie, zakrzywione ostrza i łatwy do kontrolowania łuk.

Kupując nową parę nożyczek do manicure, upewnij się, że kupujesz najlepszą jakość, na którą możesz sobie pozwolić. Najlepsze marki nożyczek do manicure są indywidualnie wykonane i dostosowane do perfekcyjnego cięcia paznokci. Wybierz parę, która pasuje do Twoich rąk wygodnie. Pamiętaj również, aby zawsze nosić ochronne okulary podczas używania tych narzędzi.

Dobre nożyczki do manicure mają zakrzywioną stronę, która jest mniej traumatyczna dla paznokci niż ostry obcinacz. Dlatego też nożyczki do manicure są o wiele łatwiejsze w użyciu, nawet jeśli Twoja niedominująca ręka nie jest przyzwyczajona do wykonywania manicure. Ważne jest aby używać dominującej ręki podczas używania nożyczek do manicure, więc pamiętaj aby poruszać nimi płynnym ruchem.

Pilniki

Pilniki do dobrego cięcia paznokci są niezbędne do utrzymania jakości paznokci. Pilniki są bardziej miękkie niż nożyczki i świetnie nadają się do kształtowania i wygładzania krawędzi paznokci. Są one szczególnie ważne jeśli masz długie paznokcie i nie chcesz ich uszkodzić przez obgryzanie. Regularne przycinanie paznokci sprawi, że pozostaną one mocne i sprężyste.

Pilniki należy stosować po obcinaniu paznokci cążkami. Zapewni to lepsze rezultaty i dłuższą żywotność pilników. Pilniki powinny być używane jako ostatni krok w rutynie manicure. Pilniki są również bardziej wartościowe, gdy są ścięte przez obcinacz do paznokci.

Jeśli używasz pilników do paznokci, upewnij się, że wybierasz pilnik o wysokiej liczbie ziarnistości. Im wyższa liczba ziarna, tym bardziej miękki będzie pilnik. Należy unikać pilników metalowych, które mogą być bardzo twarde dla paznokci.

Sprawdzanie wrastania

Sprawdzanie wrastania podczas obcinania paznokci to dobry sposób na uniknięcie bolesnych wrastających paznokci. Możesz podnieść wrastający paznokieć za pomocą kawałka mokrej bawełny, ale uważaj, aby nie używać ostrych przedmiotów, ponieważ może to zranić palec u nogi.

Wrastające paznokcie u stóp są bardzo bolesne i mogą dotyczyć Twoich palców, a nawet prowadzić do infekcji kości. Aby zapobiec tej bolesnej dolegliwości, należy nosić obuwie ochronne i regularnie sprawdzać stan swoich stóp. Lekarz zajmujący się stopami może pomóc Ci ustalić, czy masz wrastający paznokieć, a także zalecić leczenie.

Dezynfekcja narzędzi

Jeśli chcesz utrzymać czystość swojego stolika do manicure, ważne jest, aby dezynfekować narzędzia, których używasz. Najskuteczniejsze metody dezynfekcji polegają na stosowaniu roztworu dezynfekującego. Zalecany jest roztwór, który zawiera 70% alkohol izopropylowy lub alkohol etylowy. Roztwór ten należy nanieść na każde narzędzie i pozostawić na co najmniej 10 minut. Możesz również kupić słoik na stół do manicure, aby mieć czyste narzędzia pod ręką. Atrakcyjną opcją jest Barbicide Manicure Table Jar, który wygląda bardzo profesjonalnie.

Oprócz dezynfekcji narzędzi, powinieneś również zdezynfekować obcinacz do paznokci i pilnik. Ten krok jest niezbędny, ponieważ narzędzia te mają kontakt z krwią i innymi płynami ustrojowymi. Ten krok pomoże Ci zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób na inne osoby. Ważne jest również, abyś upewnił się, że nosisz jednorazowe rękawiczki podczas wykonywania tego zadania.

Kolejnym ważnym krokiem do dezynfekcji cążków do paznokci jest zdezynfekowanie ich wrzącą, gorącą wodą. Innym skutecznym środkiem dezynfekującym jest przepłukanie ich alkoholem. Do sterylizacji cążek można również użyć środka dezynfekującego, takiego jak wybielacz. Nałożenie nierozcieńczonego wybielacza na te narzędzia i użycie papierowych ręczników do wytarcia ich do sucha to kolejny skuteczny sposób na ich sterylizację. CDC zaleca dezynfekowanie narzędzi przed każdym użyciem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Co zrobić z rozdwojonymi paznokciami
Czytaj Dalej

Co zrobić z rozdwojonymi paznokciami

Jeśli chcesz wiedzieć jak leczyć rozdwajające się paznokcie, to dobrze trafiłaś. Być może będziesz musiała zastosować biotyne, zastosować…
Kruchość paznokci u dzieci
Czytaj Dalej

Kruchość paznokci u dzieci

Chociaż częstość występowania różnych schorzeń paznokci w populacji dziecięcej nie jest znana, w piśmiennictwie szacuje się ją w…
Czy jakość życia poprawia się po leczeniu chrapania?
Czytaj Dalej

Przeciwwskazania do leczenia chrapania

Przeciwwskazaniem do leczenia chrapania jest występowanie zaburzeń snu, takich jak obturacyjny bezdech senny. Obturacyjny bezdech senny charakteryzuje się…