Jaki lek pomaga na łamliwość paznokci?

Jaki lek pomaga na łamliwość paznokci?

Łamliwość paznokci może być spowodowana wieloma schorzeniami. Należy do nich anemia z niedoboru żelaza, która powoduje zimne kończyny i bledszą niż zwykle skórę. Inne schorzenia, takie jak miażdżyca, są również przyczynami łamliwości paznokci. Zazwyczaj lekarze będą leczyć te warunki najpierw przed leczeniem łamliwości paznokci. Niektóre zabiegi mogą obejmować leki na cholesterol i antybiotyki do leczenia infekcji. Można również spróbować suplementów doustnych.

Prezentowany artykuł jest dowodem owocnej współpracy z beautycaffe.pl

Biomineralne preparaty

Biomineralne preparaty są skuteczne w leczeniu łamliwości paznokci i onychoschizia. Mogą być stosowane na dotknięty chorobą obszar paznokcia i są dobrze tolerowane przez pacjentów. Naukowcy przeprowadzili niedawno badanie, w którym porównali miejscowy preparat biomineralny z leczeniem doustnym u pacjentów z onychoschizją.

Do badania włączono 50 niemenopauzalnych kobiet z onychoschizją. Wybrano taką liczbę, ponieważ w każdej grupie było tylko 48 możliwych do oceny przypadków, a wyniki badanych były wystarczające do poparcia ogólnych wniosków. Badacze wykluczyli kobiety w ciąży lub karmiące, a także te z innymi chorobami lub zaburzeniami.

Preparaty biomineralne podawano pacjentom z wynikiem wyjściowym od 1,0 do 1,4. Do badania włączono osoby, które miały poprzeczne lub podłużne rowki w paznokciach. Wśród tych uczestników 11 otrzymało preparat miejscowy, a 10 otrzymało suplementy doustne. Do badania włączono również 12 pacjentów, którzy stosowali kombinację obu tych preparatów.

Preparaty biomineralne na łamliwość paznokci poprawiają stan poprzez wzmocnienie struktury paznokcia. Zawierają one witaminy, aminokwasy i minerały, które sprzyjają zdrowemu wzrostowi paznokci. Bioaktywne peptydy kolagenowe zwiększają również tempo wzrostu paznokci i zmniejszają liczbę złamanych paznokci.

Bioaktywne peptydy kolagenowe

Bioaktywne peptydy kolagenowe to rodzaj białka, które wspiera tkankę łączną w organizmie, w tym skórę i paznokcie. Przyjmowany w odpowiednich ilościach kolagen pomaga organizmowi tworzyć więcej silnych i zdrowych tkanek. Jednak zaczyna się on zmniejszać po 25 roku życia, a ten spadek może prowadzić do oznak starzenia się, w tym kruchości i zmarszczek. Bioaktywne peptydy kolagenowe mogą pomóc przywrócić poziom kolagenu w organizmie do normalnego poziomu i mogą pomóc poprawić wygląd zmarszczek i zwiotczałej skóry.

Bioaktywne peptydy kolagenowe są stosowane od wielu lat do pomocy w leczeniu łamliwych paznokci. Chociaż ta forma leczenia nie jest uważana za cudowne rozwiązanie, wydaje się, że poprawia stan. Najnowsze badania pokazują, że może poprawić wygląd paznokci i zmniejszyć ryzyko odpryskiwania i pękania.

Bioaktywne peptydy kolagenowe są łatwo przyswajalne. Występują w postaci małych peptydów kolagenowych, które działają jak bioaktywni posłańcy, aktywując różne ścieżki sygnalizacyjne i stymulując metabolizm skóry właściwej i naskórka. Efektem tego jest jędrniejsza skóra i mocniejsze paznokcie, a także mocniejsze włosy i skóra.

Bioaktywne peptydy kolagenowe znalazły również zastosowanie w leczeniu BN. Peptydy te zawierają aminokwasy, witaminy i minerały takie jak cynk i miedź. Zmniejszają one również częstotliwość łamania się paznokci.

Biotyna

Biotyna jest witaminą, która pomaga organizmowi produkować nowe komórki. Pomaga również metabolizować białka i występuje naturalnie w żywności. Można uzyskać biotynę z drożdży, łososia, sera i wątroby. Jednak jeśli nie otrzymujesz wystarczającej ilości biotyny z diety, możesz chcieć przyjmować suplementy. Wykazano, że suplementy biotyny wzmacniają kruche paznokcie.

W jednym z badań kobiety, które przyjmowały suplementy z biotyną, zaobserwowały wzrost grubości płytek paznokciowych o 25 procent po sześciu miesiącach. Naukowcy przeanalizowali dane od czterdziestu czterech pacjentów, którzy przeszli sześciomiesięczny kurs suplementacji biotyną. Dwudziestu dwóch pacjentów wykazało poprawę kliniczną, podczas gdy u trzynastu nie nastąpiła żadna zmiana w ich stanie zdrowia.

Niedobór biotyny może powodować czerwone, łuszczące się wysypki. Witamina z grupy B jest również niezbędna do utrzymania błon śluzowych skóry. Ponadto biotyna odgrywa ważną rolę w regulacji poziomu cukru we krwi. Osoby z cukrzycą typu 2 powinny rozważyć suplementację biotyny, aby obniżyć poziom cukru we krwi. Ponadto biotyna jest niezbędna dla kobiet w ciąży. Pomaga zapobiegać wadom wrodzonym i utrzymuje zdrowie matki i dziecka.

Biotyna znajduje się przede wszystkim w mięsie, jajach, rybach i nasionach. Jeśli jednak jesteś wegetarianinem, możesz rozważyć przyjmowanie również suplementu biotyny. Biotyna wspomaga również wchłanianie żelaza i przyczynia się do rozwoju czerwonych krwinek. Zdrowy przepływ krwi do łożyska paznokcia jest niezbędny dla zdrowych, mocnych paznokci.

Anemia

Anemia jest częstą dolegliwością, która może mieć wpływ na paznokcie. Anemii często towarzyszą zimne stopy i dłonie, a także może ona sprawić, że paznokcie staną się kruche i suche. Leczenie ma na celu usunięcie przyczyny problemu i przywrócenie prawidłowego krążenia krwi.

Anemia występuje, gdy organizm nie produkuje wystarczającej ilości hemoglobiny, białka odpowiedzialnego za przenoszenie tlenu w całym organizmie. Może być spowodowana niedoborem żelaza lub stanem tarczycy, która produkuje zbyt wiele hormonów. Oba te czynniki mogą wpływać na wchłanianie niezbędnych minerałów i witamin. Chociaż leczenie anemii może nie wyleczyć łamliwości paznokci, może pomóc zapobiec jej postępowi.

Jeśli podejrzewasz, że masz niedobór żelaza, odwiedź swojego lekarza. On lub ona może przepisać suplement żelaza, aby skorygować problem lub dodać źródła żelaza do swojej diety. Jeśli jednak te rozwiązania nie przyniosą efektu, musisz udać się do lekarza na dalsze badania, aby ustalić dokładną przyczynę łamliwości.

Jeśli przyczyną Twoich łamliwych paznokci jest anemia, leczenie może być złożone i obejmować kilka różnych opcji. Suplementy żelaza z witaminą C mogą pomóc, podobnie jak biotyna, forma witaminy B7. Ważne jest jednak, aby skonsultować się z lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek suplementów na łamliwe paznokcie. Oprócz przyjmowania suplementów żelaza, można również używać balsamów zawierających lanolinę lub glicerynę, aby przywrócić wilgoć do skóry. Balsamy zawierające alfa-hydroksykwasy mogą również pomóc w przywróceniu wilgoci skórze i paznokciom.

Zaburzenia tarczycy

Łamliwe paznokcie są jedną z oznak, że możesz mieć problem z tarczycą. Możesz również doświadczyć utraty włosów, suchej skóry i przerzedzenia brwi, a także wzrostu wagi lub zmęczenia. Lekarz może zbadać funkcję tarczycy i postawić diagnozę. Niedoczynność tarczycy może również powodować inne objawy, takie jak słaba pamięć i depresja.

Pacjenci z niedoczynnością hormonu tarczycy mogą również zauważyć, że ich paznokcie podnoszą się lub oddzielają od łożyska. Jest to znane jako onycholiza i nazywane jest również „paznokciami Plummera”. Zmiany w paznokciach mogą obejmować białe przebarwienie spowodowane powietrzem pod paznokciem. Może to być jeden z pierwszych objawów zaburzeń czynności tarczycy, co może wymagać szybkiej interwencji lekarskiej.

Anemia to stan, w którym organizm nie wytwarza wystarczającej ilości hemoglobiny, substancji, która przenosi tlen z płuc do organizmu. Niedobór żelaza może również przyczynić się do łamliwości paznokci. Zaburzenia tarczycy mogą również powodować, że organizm produkuje zbyt wiele hormonów, które zakłócają wchłanianie minerałów przez organizm. Łamliwość paznokci jest również częstym objawem starzenia się, ponieważ z wiekiem paznokcie naturalnie tracą swoją wytrzymałość.

Problemy z tarczycą mogą również objawiać się w postaci suchej skóry, łamliwych paznokci i wypadania włosów. Na szczęście istnieją sposoby leczenia niedoczynności tarczycy. Można przyjmować preparat zdesykowanej tarczycy, który zawiera aktywny hormon T3 i nieaktywny hormon T4. Preparat zdesykowanej tarczycy może pomóc przywrócić składniki odżywcze w tarczycy.

Leczenie raka

Olejek z drzewa herbacianego może pomóc w leczeniu łamliwości paznokci spowodowanej chemioterapią. Ten olejek eteryczny ma wiele korzyści i jest przydatny w przypadku różnych chorób skóry i stanów zapalnych. W badaniu z 2017 roku naukowcy poprosili uczestników z grzybicą paznokci o stosowanie olejku z drzewa herbacianego przez 6 miesięcy, a wyniki wykazały znaczne zmniejszenie objawów. Olejek zawiera różne związki, w tym terpinen-4-ol, który zabija bakterie i wirusy. Olejek z drzewa herbacianego może być przydatnym środkiem na łamliwość paznokci po chemioterapii, ale potrzeba więcej badań, aby określić jego bezpieczeństwo.

Pacjenci powinni informować swoich dostawców usług medycznych o wszelkich zmianach dotyczących ich paznokci po leczeniu raka. Powinni również zgłaszać wszelkie oznaki infekcji. Na szczęście większość pacjentów nie doświadcza żadnych zmian w swoich paznokciach podczas leczenia. Jednak zmiany te mogą być niewygodne i frustrujące oraz mogą utrudniać wykonywanie codziennych czynności.

Łamliwe paznokcie mają tendencję do przerzedzania się z czasem i mogą zacząć się łatwiej łuszczyć lub rozdwajać. Końce paznokci mogą również zacząć się łuszczyć w płatkach lub łuskach. Może to utrudniać codzienne czynności i jest oznaką słabego zdrowia paznokci. Oprócz leczenia nowotworów, łamliwość paznokci może być spowodowana przez urazy, infekcje lub choroby ogólnoustrojowe.

Jednym z leków, który pomaga na łamliwość paznokci jest ibrutynib, inhibitor kinazy tyrozynowej, który jest stosowany w leczeniu przewlekłej białaczki limfocytowej. Jest to zaburzenie limfoproliferacyjne charakteryzujące się nagromadzeniem nowotworowych limfocytów B. Lek podawany jest zwykle w dawkach 420 mg na dobę i wiązał się ze zmianami w obrębie płytki paznokciowej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak sprawdzić, czy chrapiesz
Czytaj Dalej

Jak sprawdzić, czy chrapiesz

Jeśli myślisz, że możesz chrapać, możesz się zastanawiać, jak sprawdzić, czy chrapiesz. Aby się o tym przekonać, możesz…
Czy końcówki do paznokci są dobre?
Czytaj Dalej

Czy końcówki do paznokci są dobre?

Przy zakupie tipsów należy zwrócić uwagę na ich jakość i wygląd. Niezależnie od tego, czy są to tipsy…